“Elevant toas” – mida see tootesari sümboliseerib?

Unikaalsed vineerist seinapildid

Ühest küljest on “Elevant toas” näol tegemist põneva seinadekoratsioonide sarjaga, kus iga teose peategelaseks on suur elevant ning kõik pildid on unikaalsed ja erinevad. Pildid teeb eriliseks see, et see on valmistatud 100% vineerist ja kohati on kasutatud isegi kuut kihti vineeri, mis on kõik omakorda eraldi käsitsi viimistletud. Iga pilt on kui kunstiteos, aga teisalt on sarjal palju sügavam tähendus. 

Miks just elevant?

Elevandid on tuntud oma suuruse ja jõu, aga ka tarkuse ja intelligentsuse poolest. Lisaks püsivusele ja vastupidavusele on neil võime mäletada, õppida ja näidata empaatiat. Mõnedes kultuurides seostatakse elevante tarkuse, jõukuse, õnne ja õnnestumistega. Sarja autor võrdleb elevanti oma omaduste poolest hea juhiga ning teiselt poolt aitab elevant juhil meelde tuletada, mis on tegelikult oluline ja millele peab keskenduma. 

Mida tähendab “elevant toas”?

Väljend “elevant toas” on kujundlik viide olukorrale, kus keegi või miski ilmne ja märgatav ignoreeritakse või jäetakse tähelepanuta. See viitab millelegi ilmselgelt olemasolevale, kuid mida keegi ei taha või ei julge tunnistada või sellega tegeleda. Väljend pärineb kujutluspildist, kus suures ruumis on elevant, kuid keegi käitub nii, nagu seda poleks seal üldse, ignoreerides olulist fakti või probleemi. See võib olla seotud teadliku eiramisega, ebamugavuse vältimisega, konflikti kartusega või siis hoopis ajapuudusega? Kui kanda see mõte üle ärimaailma, siis tihti kiputakse tegelema harjumuspäraste ja pigem meeldivate ja toredate projektidega, kuid palju tähtsam on sellised ebaolulised teemad kõrvale jätta ja leida oma valdkonna “elevant” ehk teema, mis on kõige peamine ja teenib suurema osa päris eesmärgist. Sarja autor viitab sellele, et tihti on inimesed ülekoormatud ja lähedal läbipõlemisele ning tegeletakse liiga paljude asjadega korraga. Inimestele pole isegi aega, et oma tööülesannetele ausalt otsa vaadata ja tunnistada, et mingid töölõigud on väga madala väärtusega ja teiseltpoolt me tihti ei teagi oma kõrgemat eesmärki ega ka seda, mis meid selleni viiks.

Ideaalne kingitus juhtidele ja teistele suurelt mõtlejatele

Eriline elevandiga seinapilt sobib nii koju kui kontorisse ja aitab pidevalt meelde tuletada nii hea juhi väärtuseid kui ka seda, mis on tegelikult oluline. “Elevant” oleks kui tööriist meeskondadele, kes aitab igal nädala koosolekul meelde tuletada, kas fookus/eesmärk on paigas ja ebaoluline kõrvale lükatud. Peame suutma avatult ja solvumisteta rääkida probleemidest ja ebaõnnestumistest, sest see aitab õppida ja edasi liikuda ning muudab töökeskkonnad avatumaks, motiveeritumaks ja efektiivsemaks. 

Sarja “Elevant toas” autor soovib panustada juhtimiskultuuri parendamisse ning tunnustada tänapäeva häid juhte. Elevandid on teadaolevalt empaatilised loomad, näidates hoolt oma karja liikmete suhtes. Hea juht võib olla sarnane, olles hooliv ja mõistev oma meeskonna liikmete vajaduste osas ning omab suurt mõju oma meeskonna tööõnnele ja organisatsiooni edule.

Sari koosneb sarnastest elevantidest, kuid kõik pildid on tegelikult erineva viimistlusega ja unikaalsed. Iga teose nimi kannab ühte hea juhi omadust. Pildid on õhina ja armastusega valmistatud Eestis.

Leia oma elevant!

Elamus disain sihikindel elevant